اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1402/8/23    کد خبر: 15727220   در دسته بندی استانها نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 6  دقیقه

استاندار اصفهان در بازدید از نیروگاه شهید منتظری:

اجازه مازوت سوزی به نیروگاه شهید منتظری شاهین‌شهر را نمی‌ دهیم

اجازه مازوت سوزی به نیروگاه شهید منتظری شاهین‌شهر را نمی‌ دهیم

  استاندار اصفهان گفت: در هفته‌های گذشته و روزهای اخیر مکالمات جدی با دبیر شورای عالی امنیت ملی، ریاست جمهوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور داشتم تا شرایط آلودگی هوای استان در سطح ملی به خوبی تشریح و تبیین شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، سه شنبه بیست‌و‌سوم آبان‌ماه، در حاشیه بازدید از نیروگاه شهید محمد منتظری که باحضور معاونین هماهنگی امور عمرانی و اقتصادی، مدیرکل محیط زیست و جمعی از مدیران استان صورت گرفت، دلیل حضور خود را در این مجموعه مباحث آلودگی هوای استان مطرح کرد و گفت: امیدواریم بتوانیم پلمبی که روی مشعل‌های مازوت سوز نیروگاه زده شده را تا پایان حفظ کنیم.
وی تصریح کرد: مدیریت استان اصفهان اجازه اینکه در مجموعه نیروگاه شهید منتظری مازوت سوزانده شود را نمی‌دهد.
مرتضوی گفت: با همه مدیریت و سیاست‌گذاری‌های انجام شده در شرایطی هستیم که از چهارشنبه هفته گذشته تا به امروز(به غیر از شنبه هفته جاری) واحد‌های آموزشی اصفهان با تعطیلی مواجه شدند.
وی ضمن اشاره به آسیب‌های ناشی از تعطیلی مدارس و واحد‌های آموزشی، ادامه داد: اگر مقدور بود می‌بایست سایر دستگاه‌های اجرایی استان نیز تعطیل می شدند.
مرتضوی ضمن اشاره به اینکه برخی مرزهای آلودگی هوا در اصفهان شکسته شده است، عنوان کرد: اصفهان باتوجه به شرایط جغرافیایی و توپوگرافی خاصی که دارد در موقعیتی قرار گرفته که بایستی ملاحظات خاصی در حوزه محیط زیست این استان اتخاذ شود.
وی ضمن تأکید بر اینکه حفظ سلامتی مردم یکی از مطالبات همیشگی مدیریت استان است، گفت: بهبود فرآیند و فعالیت نیروگاه شهید منتظری یکی از مطالبات استان از این مجموعه است.
استاندار اصفهان اظهار کرد: مجموعه نیز آمادگی جابه جایی نیروگاه دارد و در این خصوص مطالعات و طرح‌هایی نیز انجام شده است.
مرتضوی ادامه داد: از این رو هر دو رویکرد، بهبود فرآیند نیروگاه و جابه‌جایی مکانی نیروگاه بایستی در دستور کار قرار بگیرد و برای آن طرح و برنامه عملیاتی و کارشناسی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه تا مدت زمانی که نیروگاه جدید تأسیس می‌شود نباید تراز تأمین انرژی منفی شود، افزود: تأسیس نیروگاه در دو دولت گذشته متوقف شده بود و خسارت هایی که امروز با آن مواجه هستیم به دلیل سیاست غلط گذشته است.
استاندار اصفهان بیان کرد: برای جبران این مهم تأسیس نیروگاه‌های خورشیدی با جدیت در استان دنبال می‌شود تا تراز تولید انرژی در اصفهان مثبت شود.
مرتضوی اضافه کنید: کمیته‌ای با محوریت معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تشکیل و با حضور ذی نفعان در مورد جابه‌جایی و بهبود فرآيندهای ‌های نیروگاه طرح و برنامه عملیاتی و کارشناسی شده ارائه شود.
دکتر مرتضوی ضمن اشاره به آلودگی هوای اصفهات، گفت: در هفته‌های گذشته و روزهای اخیر مکالمات جدی با دبیر شورای عالی امنیت ملی، ریاست جمهوری، معاون اجرایی رئیس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور داشتم تا شرایط آلودگی هوای استان در سطح ملی به خوبی تشریح و تبیین شود.
وی خاطرنشان کرد: باید تلاش کنیم این وضعیت خاص استان اصفهان را به درستی در سطح ملی تبیین کنیم.
استاندار اصفهان با بیان اینکه اصفهان تاب اینکه بار دیگر مشعل‌های مازوت در آن سوخته شود را ندارد، گفت: در این راستا انتظار می‌رود نمایندگان و مدیران استان نیز همراهی کنند و تصویر صحیحی از میزان و تأثیرات منفی آلودگی هوای اصفهان به سطح ملی منعکس کنند.
مرتضوی تأکید کرد: البته اگر فرآیندی برای نیروگاه تعریف می‌کنیم بایستی پشتیبانی لازم را نیز داشته باشیم از این رو تسهیلات مورد نیاز نیروگاه برای جابه‌جایی و بهبود فرآیند نیز دنبال می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: پیگیری مطالبات نیروگاه شهید محمد منتظری از وزارت نیرو نیز بایستی پیگیری شود.
دکتر مرتضوی گفت: رویکرد مناسب در حوزه تأمین انرژی و افزایش سرمایه‌گذاری در این خصوص به تکمیل زیرساخت‌های کشور منجر می‌شود.
وی ادامه داد: اگر فرآيندهای تولید تسهیل نشود و حمایت‌های اجتماعی و فنی در بخش‌های مختلف صورت نگیرد افزایش این ظرفیت‌ها که به زیرساخت‌های اساسی کشور کمک می‌کند با بن بست مواجه می‌شود.


مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #استاندار اصفهان #سیاست #جویا #ایران #نیروگاه #مازوت
ما را دنبال کنید:
+