اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1402/9/13    کد خبر: 15727268   در دسته بندی استانها نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 4  دقیقه

معاون استاندار اصفهان خبر داد:

پلمب ۴۸ واحد آجرپزی، انتقال ۵۳ واحد ریخته گری و تدوین برنامه تغییر ساختار و جابه‌جایی نیروگاه شهید منتظری

پلمب ۴۸ واحد آجرپزی، انتقال ۵۳ واحد ریخته گری و تدوین برنامه تغییر ساختار و جابه‌جایی نیروگاه شهید منتظری

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان با اشاره به اجرای مصوبات زمین مانده قانون هوای پاک در دولت سیزدهم، از پلمب ۴۸ واحد آجرپزی، انتقال ۵۳ واحد ریخته گری و تدوین برنامه تغییر ساختار و جابه‌جایی نیروگاه شهید منتظری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا اصفهان، مهران زینلیان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان، در گفت‌وگو با بخش خبر ۲۰ صداوسیمای مرکز اصفهان، گفت: متأسفانه باتوجه به شرایط و اقلیم خاصی که در شهر اصفهان وجود دارد در این ایام از سال شاهد انباشت آلاینده‌ها هستیم.
وی ادامه داد: از این رو می‌طلبد اقدامات مبنایی و اساسی در خصوص آلودگی هوای استان با همکاری دستگاه‌های مرتبط انجام شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان بیان کرد: البته مصوبات بالادستی خوبی وجود داشته اما متأسفانه در سال های قبل به هر دلیلی اجرایی نشده، از این رو در دولت سیزدهم تلاش شد این مصوبات به مرحله اجرایی دربیایند.
زینلیان خاطرنشان کرد: نبود عزم مدیریتی در گذشته باعث شده مباحث اقتصادی بر مسائل زیست محیطی پیشی بگیرد و نتیجه این امر در روزهایی که مردم با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می‌کنند مشخص می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ادامه داد: بعنوان مثال مصوباتی از سالهای گذشته در راستای انتقال کارگاه‌های ریخته‌گری از شهر اصفهان بوده اما از سال ۱۳۹۵ تا ۱۴۰۰ تنها ۸ مورد منتقل شده و این در حالی است که در سال جاری ۵۳ واحد از کارگاه‌هایی ریخته‌گری در فضایی ۵۰ هکتاری به شهرک بزرگ صنعتی اصفهان منتقل شدند.
زینلیان افزود: با توجه به تکمیل ظرفیت زمین  مذکور، مقرر شد ۱۰۰ هکتار دیگر در این شهرک صنعتی در نظر گرفته شود و تا پایان سال آینده تمامی واحدهای ریخته‌گری و موزاییک سازی از اصفهان خارج شوند.
وی متذکر شد: کوره‌های آجرپزی نیز از سال ۱۳۹۸ مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان را داشته اما اتفاق خاصی نیفتاده بود که فقط در سال جاری ۴۸ واحد از کوره‌های آجرپزی پلمب شدند، ۲۰۰ واحد دیگر با همکاری سازمان محیط زیست و شرکت گاز دستور پلمب گرفته شد و ۶۰ واحد دیگر نیز موظف هستند بالاترین میزان استاندارد را دریافت کنند در غیر اینصورت پلمب خواهند شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان ضمن اشاره به شهرک طلای اصفهان گفت: این شهرک ۱۵ سال پیش مصوبه داشته اما اجرایی نشده اما در سال جاری با پیگیری‌های انجام شده ۱۵ آذرماه موعد تحویل زمین این شهرک تخصصی است و تا ۹۰ واحد آلاینده طلاسازی از شهر اصفهان به شهرک منتقل خواهند شد.
زینلیان در خصوص صنایع آلاینده بزرگ، گفت: برای مثال در خصوص نیروگاه‌ شهید منتظری با دستور استاندار اصفهان مقرر شد این نیروگاه ضمن تبدیل شدن به سیکل ترکیبی تا ۵سال آینده به شرق اصفهان منتقل شود.
وی خاطرنشان کرد: بررسی و پیگیری موارد آلاینده هوای اصفهان در تمامی ماه‌های سال انجام می‌شود و تنها محدود به فصل سرد سال نیست اما در شرایط فعلی برخوردها شدت بیشتری گرفته است.


مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #آلودگی #هوا #مردم #جویا #اصفهان
ما را دنبال کنید:
+