اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1402/4/26    کد خبر: 15726775   در دسته بندی چند رسانه ای نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 6  دقیقه

مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان؛

بهره مندی 4 هزار مددجو اصفهانی از طرح حمایت بیمه های تامین اجتماعی

بهره مندی 4 هزار مددجو اصفهانی از طرح حمایت بیمه های تامین اجتماعی

  مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان گفت: بیش از 4 هزار مددجو صفهانی از طرح حمایت بیمه های تامین اجتماعی استفاده می کنند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، کریم زارع مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان، با بیان اینکه طرح حمایت بیمه های تامین اجتماعی از سال های گذشته اجرا شده، اظهار داشت: از این طرح، زنان سرپرست خانوار و مجریان طرح های اشتغال و خودکفایی بهره مند می شوند.


کریم زارع با اشاره به اینکه طرح بیمه های تامین اجتماعی به منظور رسیدن به خروجی پایدار و تامین آتیه خانواده های تحت حمایت اجرا می شود، ادامه داد: بانوان و مجریان طرح های اشتغال با سابقه ۱۰ سال بیمه تامین اجتماعی در سن ۵۵ سال برای زنان و ۶۰ سال برای مردان می توانند برای بازنشستگی اقدام و از حقوق بازنشستگی برخوردار شوند.


وی با بیان اینکه درحال حاضر ۴ هزار و ۱۳۵ نفر در این طرح قرار دارند، افزود: سال گذشته ۲۹۸ مددجو با رسیدن به سن بازنشستگی، مستمری بگیر تامین اجتماعی شدند، در سه ماهه نخست امسال نیز ۱۳۶ نفر با قرار گرفتن در لیست بازنشستگی، از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج شدند.


مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان با اشاره به اینکه بیمه تامین اجتماعی حق همگانی است و این امر در قانون اساسی مورد تاکید قرار گرفته است، گفت: در سه ماهه نخست امسال بیش از ۷ میلیارد تومان برای حق بیمه تامین اجتماعی مددجویان مشمول این طرح پرداخت شده است.

 

مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #کمیته امداد #بیمه #تامین اجتماعی #ایران #جویا #مردم #دولت #اصفهان
ما را دنبال کنید:
+