اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1402/4/12    کد خبر: 15726738   در دسته بندی اجتماعی نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 4  دقیقه

۵۵۶ روستای استان اصفهان دارای اقلام مشمول زکات هستند

۵۵۶ روستای استان اصفهان دارای اقلام مشمول زکات هستند

  مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با بیان اینکه ۵۵۶ روستا دارای اقلام مشمول زکات هستند، گفت: امسال اهالی ۴۱۱ منطقه روستایی در استان زکات خود را پرداخت کرده اند.

به گزاش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، کریم زارع با بیان این مطلب به زکات جمع آوری شده در سه ماهه اول سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: در این مدت با مشارکت خیران ۱۵میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان توسط این نهاد و ۲۹میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با همکاری مراکز نیکوکاری، زکات به صورت نقد و کالا جمع آوری شده است.


وی با اشاره به اینکه در بین هزار و ۱۰۳ روستای استان، ۵۵۶ روستا دارای اقلام مشمول زکات هستند، ادامه داد: امسال اهالی ۴۱۱ منطقه روستایی در استان زکات خود را پرداخت کرده اند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان با تاکید بر اینکه بیش از ۸۰درصد زکات جمع آوری شده برای کمک به فقرا و نیازمندان صرف می شود، افزود: روستاهای دارای اقلام مشمول زکات، ویژگی روحانی بودن کارگزاران جمع آوری کننده زکات و متغیرهایی از جمله زمین های کشاورزی و مغیر دامی برای نشان دادن یکی از ویژگی های فرهنگ پرداخت زکات اثر معناداری دارد.

وی با بیان اینکه نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات به عنوان یک پشتوانه مالی مهم برای برپایی عدالت در جامعه اسلامی در قرآن آورده شده است، گفت: از سال ۱۳۸۳ کارهای ستاد احیای زکات به کمیته امداد امام خمینی(ره) واگذار شده و آمارها نشان می دهد دریافت و هزینه کرد زکات در این نهاد سامان بهتری گرفته است.

مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #زکات 3کمیته امداد #گندم #اصفهان #جویا #رسانه #خبر
ما را دنبال کنید:
+