اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1402/4/1    کد خبر: 15726703   در دسته بندی سیاسی نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 12  دقیقه

استاندار اصفهان تاکید کرد:

ایجاد ارتباط دو سویه و تعامل میان رسانه‌ها توسط مسئولان مورد توجه باشد

ایجاد ارتباط دو سویه و تعامل میان رسانه‌ها توسط مسئولان مورد توجه باشد

  استاندار اصفهان با اشاره به اینکه دیپلماسی عزتمندانه جمهوری اسلامی در دولت سیزدهم راهگشاست، گفت: این اقتدار سبب می شود دشمن راجع به تذکرات جمهوری اسلامی نیز تمکین کند.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در سومین گردهمایی فرمانداران استان در سال‌جاری، ضمن قدردانی از دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری در راستای برگزاری مستمر گردهمایی فرمانداران، گفت: این نشست‌ها در حوزه‌های مختلف تأثیرگذار و راهگشا است و می‌تواند در رفع و کاهش مشکلات چاره ساز باشد.


وی با اشاره به گفتگوی بدون واسطه فرمانداران ما مدیرکل صداوسیمای مرکز اصفهان، افزود: ایجاد ارتباط دو سویه و تعامل میان رسانه‌ها از جمله صداوسیمای مرکز اصفهان و فرمانداران استان می‌تواند در شفاف سازی امور و بیان دستاوردهای دولت اثرگذار باشد.

استاندار اصفهان در خصوص مشکلات حوزه مسکن در استان، گفت: هفته آینده میزبان وزیر راه و شهرسازی خواهیم بود که در این سفر بازدید از برخی پروژه‌های مسکن استان نیز در دستور کار است، همچنین شورای مسکن استان با حضور دکتر بذرپاش وزیر راه و شهرسازی برگزار خواهد شد.

مرتضوی افزود: فرمانداران استان می‌توانند نقطه نظر و چالش‌ها در حوزه مسکن را اعلام کنند تا در بازدیدها و جلسات وزیر راه و شهرسازی به این موارد پرداخته شود.

وی همچنین به سفر احتمالی وزیر جهاد کشاورزی به استان در هفته آینده اشاره کرد و گفت: در جلسات و برنامه‌های این سفر نیز فرصتی فراهم خواهد شد تا فرماندارانی که شهرستان محل مأموریت‌شان با مشکل کم آبی بیشتری مواجه است شرایط مردم و کشاورزان شهرستان را تبیین کنند.

استاندار اصفهان در بخش دیگری از سخنانش به اخبار امیدبخش حوزه سیاست خارجه در هفته گذشته اشاره کرد و افزود: یکی از اخبار خوب حرکت‌های دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجه و ارتباط با همسایگان است.

وی با بیان اینکه از ابتدای دولت سیزدهم روند رو به جلویی را در سیاست خارجه داشته‌ایم، اظهار کرد: در هر سفر بین المللی ریاست جمهوری یک گشایش جدید برای کشور اتفاق می‌افتد که نشان دهنده حرکت عزتمندانه جمهوری اسلامی در حوزه سیاست خارجه است که تنها راه برای ملت‌های آزادی خواه دنیا است.

مرتضوی متذکر شد: در دولت سیزدهم راهبردهایی که توسط امامین انقلاب در حوزه سیاست خارجه مکرر به آن اشاره و تاکید شده در حال اجراست.

وی یکی از این راهبردها را توازن در ارتباط با غرب و توسعه ارتباط با همسایگان دانست و عنوان کرد: این مهم در اولویت دولت سیزدهم قرار دارد و با جدیت در حال پیگیری است. استاندار اصفهان افزود: هر کجا که به سمت پذیرفتن نگاه سلطه گر غرب رفتیم با ابهامات عجیبی مواجه شدیم از این رو دولت به دنبال نگاه مستقل و متوازن نسبت به غرب است.

مرتضوی بیان کرد: همچنین حفظ کیان و تمامیت ارضی مادام توسط حضرت امام خمینی(ره) مورد تأکید بوده و تا جایی در این موضوع جلو رفتیم که دفاع مقدس ۸ ساله بر کشور پذیرفته شد تا یک وجب از خاک ما در دست دشمن باقی نماند.

استاندار اصفهان ادامه داد: اگر صلابت و اقتداری که جمهوری اسلامی از خود نشان داد نبود در معرض تهدیدهای مکرر دشمن بودیم اما این رویکرد حضرت امام (ره) کشور را بیمه کرد.

مرتضوی حفظ ارزش‌های اسلامی را راهبرد دیگر دولت سیزدهم در حوزه سیاست خارجه دانست و یادآورد شد: رییس جمهوری یک بار در کاخ کرملین و یک بار در ونزوئلا به نماز ایستادند، همسر وی نیز با پوشش برتر و حجاب کامل در رسانه‌ها با وقار و تسلط سخن گفتند که نشانه رعایت مبانی اسلام و ارزش های توحیدی در مناسبات است.

وی خاطرنشان کرد: دفاع از حیثیت و شرافت اسلام در مجامع بین‌المللی نیز ذیل همین موضوعات مورد تأکید رییس جمهور است.

استاندار اصفهان افزود: همچنین در مسیر حرکت دولت سیزدهم، ابراز همدردی با مستضعفان جهان و دعوت کردن آنان به اتحاد و یکپارچگی هویدا است.

مرتضوی با اشاره به اینکه دیپلماسی عزتمندانه جمهوری اسلامی در دولت سیزدهم راهگشاست، متذکر شد: این اقتدار سبب می شود دشمن راجع به تذکرات جمهوری اسلامی نیز تمکین کند.

وی همچنین به فرمانداران استان توصیه کرد: از ایام و مناسبت‌های پیش رو (عید قربان تا عید غدیر) برای ایجاد شادی در جامعه، ارتباط بدون واسطه یا مردم و گزارش دهی نسبت به دستاوردهای دولت اقدام کنند.

استاندار اصفهان همچنین بر حفظ جایگاه و شأن فرمانداران در همه قواعد تأکید و آنان را به حفظ همه جانبه این جایگاه سفارش کرد.

مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #جویا #خبر #ایران #صدای_ایران #اخبارروز #استانداری اصفهان
ما را دنبال کنید:
+