اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1397/11/15    کد خبر: 15717858   در دسته بندی مشروح اخبار نوشته شده توسط توسعه دهنده
زمان تقریبی مطالعه: 6  دقیقه

مسئولان شعار توسعه متوازن سر می‌دهند اما در عمل متمرکز فکر می‌کنند

مسئولان شعار توسعه متوازن سر می‌دهند اما در عمل متمرکز فکر می‌کنند

 

محمدرضا جمالی ظهر امروز در گفت‌وگو با پایگاه خبری تحلیلی صدای جویا، در اصفهان، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و همچنین تبریک فرا رسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دهه مبارک فجر، اظهار داشت: درحالی‌که میمه با ۴ هزار کیلومتر وسعت ظرفیت نزدیک به بیش از ۱۰۰ هزار نفر جمعیت را دارد هم‌اکنون نزدیک به ۶ هزار نفر جمعیت در آن زندگی می‌کنند.


وی با تأکید بر اینکه بخش میمه در حوزه بهداشت و درمان با چالش بسیار جدی روبه‌رو است، افزود: در ابتدای شروع به کار دوره پنجم شورای شهر پیگیر رفع مشکلات بهداشتی و درمانی شهر میمه ازجمله بیمارستان حضرت محمد (ص) میمه بودیم.

رئیس شورای شهر میمه تصریح کرد: با رایزنی‌هایی که انجام دادیم، دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت و درمان از بیمارستان حضرت محمد (ص) بازدید و در جریان مسائل و مشکلات این مرکز درمانی قرار گرفتند.

وی با بیان اینکه دستاورد بازدید وزیر سابق بهداشت و درمان از بیمارستان حضرت محمد (ص) تنها اختصاص یک آمبولانس بازسازی‌شده و راه‌اندازی دو طب اورژانس بود، گفت: بیمارستان ۵۵ تخت خوابی حضرت محمد (ص) که دارای چهار بخش اصلی است امروزه بیشتر از گذشته نیازمند توجه مسؤولان است در حالی بهترین پزشکان کشور از همین بخش میمه هستند.

جمالی با تأکید بر اینکه روزانه بیش از ۷۰ هزار تردد از جاده میمه به سمت استان‌هایی همچون قم، اراک و تهران صورت می‌پذیرد، متذکر شد: درصورتی‌که بیمارستان حضرت محمد (ص) میمه به امکانات درمانی و آزمایشگاهی مجهز شود می‌تواند تا شعاع ۴۰ کیلومتری خود را پوشش و جان صدها انسان را نجات دهد و از مراجعه مردم بخش میمه به مراکزی درمانی واقع در اصفهان جلوگیری کند.

وی از افتتاح درمانگاه حسین منی از محل درآمدهای طرح تحول سلامت در شهر میمه خبر داد و گفت: در حوزه فعالیت‌های عمرانی با توجه به کاهش ارزش‌افزوده و رکورد در ساخت‌وساز شهرداری میمه همچون سایر شهرداری کشور با مشکل روبه‌رو است و به همین خاطر تاکنون فعالیت مثمر ثمری در این راستا به جزء آسفالت و لکه‌گیری چند خیابان و تکمیل میدان ورودی میمه از سمت تهران انجام نداده‌ایم.

رئیس شورای شهر میمه با عذرخواهی از مردم به خاطر کمبودها و کاستی‌ها بیان داشت: مدتی است با توجه به برودت هوای سرد برخی از فعالیت‌های عمرانی شهرداری میمه متوقف‌شده است.

وی از تأسیس مکان معاینه فنی خودروهای سبک در شهر میمه خبر داد و گفت: مسئولان کشور به زیبایی شعار توسعه متوازن سر می‌دهند ولی عملاً مشاهده می‌کنیم که دارند متمرکز فکر می‌کنند.

جمالی با اشاره به اینکه متمرکز فکر کردن دولت‌مردان موجب شده است جمعیت از شهرهای کوچکی مانند میمه تخلیه و به‌سوی مرکزیت استان سرازیر شود، ادامه داد: شهر میمه نزدیک به ۸۰ سال هست که صاحب بخشداری و شهرداری است و دارای تنوع اقلیم و آب هوایی است و فرصت‌های بی‌نظیر در حوزه گردشگری و اشتغال‌زایی در آن نهفته است اما امروزه متأسفانه به دلیل به توجهی مسؤولان اکثریت جمعیت آن طی سال‌های گذشته به خاطر نداشتن شغل یا کمبود امکانات به شهرهایی همچون تهران، اصفهان، شاهین‌شهر و سایر مهاجرت کرده‌اند.

وی هشدار داد بخش میمه به خاطر بی‌توجهی مسئولان در حال تخلیه شدن از جمعیت است و اگر این رونده مهاجرت ادامه پیدا کند به‌زودی شهرهای بزرگ شهرهای کوچک را کاملاً می‌بلعند، کما اینکه هم‌اکنون این اتفاق افتاده است.

رئیس شورای اسلامی شهر میمه با تأکید بر اینکه مدیران کشور باید پاسخگوی خالی شدن جمعیت از روستاها و شهرهای کوچک باشند، بیان داشت: این اتفاق تبعات ناگوار اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی در شهرهای بزرگ ایجاد خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شهر میمه زمانی جزو هشت شهر برتر استان اصفهان بوده است، گفت: نگاه مسؤولان به شهرهای کوچکی و کم‌جمعیتی همچون میمه نگاه توسعه و پیشرفت نیست بلکه نگاه سیاسی و حزبی است که اگر این‌طور نبود ما امروز شاهد خالی شدن جمعیت این شهرها از سکنه نبودیم.

دولت خدمات‌دهی به شهرهای کوچک بیشتر دهد. این منطقه در حال تخلیه شدن است. منطقه میمه ممنون حفر چاه است. دو قنات جهانی در میمه است. ۴ هزار کیلومتر مساحت داریم بهترین شرایط آب و هوایی استاندار اصفهان پاسخ دهند رویکردشان در مورد این قضیه چیست. میمه با ده میلیارد تومان می تومان توانمندسازی کرد. جزو هشت شهر و برتر اصفهان بوده است.

انتهای پیام/ج

مرتبط با جغرافیای ایران با کلید #
ما را دنبال کنید:
+