اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1403/3/1    کد خبر: 15727558   در دسته بندی سیاسی نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 6  دقیقه

طی پیامی:

مجلس خبرگان رهبری مظهر مردم‌سالاری اسلامی است

مجلس خبرگان رهبری مظهر مردم‌سالاری اسلامی است

  رهبر معظم انقلاب اسلامی به‌مناسبت آغازبه‌کار ششمین دوره مجلس خبرگان در پیامی تأکید کردند: مجلس خبرگان مظهر مردم‌سالاری اسلامی است و این روشنترین نشانه و معرّف جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغازبه‌کار ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری، این مجلس را مظهر مردم‌سالاری اسلامی خواندند و با اشاره به تدبیر هوشمندانه معرفت قرآنی و اسلامی در هم‌جهت ساختن «شریعت و عقلانیت» و «غیب و شهود»، از وجدان‌های بیدار سراسر جهان دعوت کردند ضمن توجه به واقعیت‌های تلخ نظامات دین‌ستیز یا دین‌گریز، در طرح جامع و استوار و گره‌گشا و همچنین جذاب و شگفت‌آور حکمرانی اسلامی تأمل کنند.


 متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:

 بسم اللّه الرّحمن الرّحیم

 والحمد للّه ربّ العالمین والصّلاة والسّلام علی سیّدنا محمّدٍ المصطفی و آله الطیّبین و صحبه المنتجبین و مَن تبعهم باحسانٍ الی یوم الدّین

 خداوند عزیز و حکیم را سپاس که توفیق تشکیل ششمین دوره‌ی مجلس خبرگان رهبری را به ملت بزرگ ایران ارزانی داشت. این مجلس یکی از پایه‌های اصلی نظام اسلامی مردم‌سالار است که در فاصله‌های زمانی معیّن به‌دست توانای ملت، استحکام می‌یابد، و سلامت و استمرار نظام را تضمین می‌کند. اعضای محترم و منتخب این مجلس، با مشیت الهی و با همت مردم، این فرصت را یافته‌اند که یکی از برترین نقش‌ها را در استحکام زنجیره‌ی پولادین رهبری نظام بر عهده بگیرند، و سزاوار است به‌خاطر این نعمت، سپاسگزار خداوند و قدردان مردم باشند.

 مجلس خبرگان مظهر مردم‌سالاری اسلامی است. گزینش رهبر بر طبق معیارهای اسلامی بر عهده‌ی این مجلس است که خود، منتخب و برگزیده‌ی مردم است، معیارها اسلامی است و گزینش، مردمی، این روشنترین نشانه و معرّف جمهوری اسلامی ایران است.

 در نظام اسلامی، حکمرانی، بَشَری و هدفها الهی است. هدفها، عدالت و کرامت انسان و آبادی زمین و پربار کردن زمان، و در نهایت، زندگی توحیدی و عروج آدمی به‌مرتبت قرب خدا است؛ و شیوه‌ها بهره‌گیری از خِرد و تجربه‌ی جمعی، و به‌کار گرفتن فکرها و زبانها و بازوهای کارآمد و گامهای استوار آحاد مردم است.

 این، تدبیری است هوشمندانه که معرفت قرآنی و اسلامی به پیروان خود هدیه داده و در آن، شریعت و عقلانیت، و غیب و شهود را در هم تنیده و هم‌جهت ساخته است.

 این پدیده‌ی شگفت‌آور و جذابی در عرصه‌ی سیاستهای کلان است، و تأمل در واقعیتهای تلخ نظامات دین‌ستیز یا دین‌گریز، روز به روز بر جذابیّت آن خواهد افزود.

 دعوت عامّ ما از وجدانهای بیدار در سراسر جهان آن است که به تجربه‌ی شکست‌خورده‌ی نظامهای مدعی عدالت یا آزادی، ولی بیگانه از معنویت دینی بنگرند؛ ظلم و تبعیض و فساد فزاینده را؛ و نابودی امنیت اخلاقی را، و سستی بنیان خانواده و فروکاستن از شرافت زن و از جایگاه همسری و مادری را؛ و غلبه‌ی جهتگیری مغرضانه بر آگاه‌سازی صادقانه در رسانه‌ها را؛ و بسیاری از گره‌های کور دیگر در گستره‌ی نفوذ این نظامهای منافق و ریاکار و ستمگر را ببینند و آن‌گاه در طرح جامع و استوار و گره‌گشای حکمرانی اسلامی تأمل کنند.

 امروز فاجعه‌ی غزه و نسل‌کشی بی‌رحمانه‌ی رژیم غاصب صهیونیست و کشتار هزاران کودک و زن و مرد بی‌دفاع و غیرمسلّح، و آن‌گاه پشتیبانی و حمایت حکومتهای به‌اصطلاح؛ لیبرال غربی از این گرگ خونخوار، معنی آزادی و حقوق بشر غربی را برای وجدانهای بیدار آشکار می‌سازد.

 امروز فرصت تازه‌ای است که کارگزاران نظام جمهوری اسلامی و همه‌ی دل‌بستگان آن، حقیقت این پدیده‌ی بزرگ را در گفتار و عمل، به مشتاقان حقیقت در سراسر جهان نشان دهند.
 بار دیگر توفیقات این مجلس محترم را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.

 لازم می‌دانم یاد رئیس جمهور فقید و عزیز و همچنین امام جمعه‌ی معزّز تبریز را که عضو این مجلس بودند گرامی بدارم و علوّ درجات آنان را از خداوند رحیم مسألت کنم.

مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #خبرگان #رهبری #مردم #ایران #اسلام
ما را دنبال کنید:
+