اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1403/3/14    کد خبر: 15727575   در دسته بندی سیاسی نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 8  دقیقه

رهبر انقلاب در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره):

کشور به یک رئیس جمهور فعال و پر کار نیاز دارد/حماسه انتخابات مکمل حماسه بدرقه شهیدان است

کشور به یک رئیس جمهور فعال و پر کار نیاز دارد/حماسه انتخابات مکمل حماسه بدرقه شهیدان است

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در حرم امام خمینی(ره) فرمودند: حماسه انتخابات مکمل حماسه بدرقه شهیدان است؛ این کار مکمل کاری است که قبلاً در بدرقه شهیدان کردید.

 به گزارش گروه سیاسی رسانه خبری جویا از تهران، مراسم سی‌وپنجمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمةالله‌علیه) پیش از ظهر امروز با حضور و سخنرانی رهبر انقلاب برگزار شد.


 حضرت آیت الله خامنه‌ای در ابتدا بیان کردند: این اجتماع بزرگ هرساله دارای یک هدف مهم و مورد نیاز ملت ایران است و آن عبارت است از تجدید یاد امام بزرگوار و بهره گیری از درس امام بزرگوار برای پیشرفت کشور و اداره کشور و تعقیب اهداف بلند انقلاب.

ایشان افزودند: یا از درس امام استفاده کنیم که در بیانات و نوشته های ایشان در دسترس و اختیار ما است، یا از ابعاد شخصیت امام بهره مند بشویم.

ایشان با بیان اینکه این ابعاد شخصیت برجسته بی نظیر امام بزرگوار خود هرکدام درسی است برای ما، افزودند: امروز میخواهم از زاویه دید امام بزرگوار، به دو موضوع مهمی که از فاصله خرداد گذشته تا امروز اتفاق افتاده است، کلماتی عرض کنم؛ یکی مساله فلسطین است که امروز مساله اول دنیاست و با یک حمله عظیم مردمی آغاز شد و دنباله‌های آن تا امروز چشم دنیا را متوجه خود کرده است و آن را به مساله اول دنیا تبدیل کرده است.

رهبر معظم انقلاب عنوان کردند: یکی هم حادثه‌ی تلخ فقدان رئیس‌جمهور عزیز و مغتنم ماست که آن هم حادثه بزرگی است؛ پیامدهایی دارد؛ هم در دائره‌ی داخلی کشور و هم در عرصه جهانی؛شهادت رئیس‌جمهورمان و همراهانشان که یکی از مسائل مهم تاریخ انقلاب محسوب میشود.

سپس درباره مساله انتخابات و این وظیفه ملی و عمومی که در زمینه انتخابات داریم چندکلمه‌ای عرض خواهم کرد.

ایشان در بخش دیگری از بیانشان مطرح کردند: رهبر انقلاب فرمودند: آنچه امام درباره آینده فلسطین پیش‌بینی کرده بودند، امروز در حال تحقق است.ایشان گفتند: امام گفتند خود مردم فلسطین باید در میدان عمل حق خودشان را بگیرند و رژیم صهیونیست را وادار به عقب‌نشینی کنند- عملیات طوفان الاقصی در 18 مهر سال گذشته، دقیقاً مورد نیاز منطقه بود. منطقه ما به این علیات نیاز داشت و این عملیات پاسخ به آن نیاز بود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: این عملیات یک ضربه تعیین کننده ای به رژیم صهیونیستی بود و این رژیم بر اثر آن ضربه، دچار ابتلائاتی شده است که از آن نجات پیدا نخواهد کرد.رهبر معظم انقلاب اضافه کردند: طوفان 15 مهر، نقشه با دقت طراحی شده دشمن را باطل کرد. حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی، واکنش عصبی به باطل شدن نقشه آنهاست. من نمی دانم فرماندهان فلسطینی می‌دانستند چه کار بزرگی دارند می‌کنند یا نه ولی کاری که اینها کردند، کاری بود که هیچ چیز دیگری نمی‌توانست جای آن را بگیرد. آنها یک توطئه بزرگ بین‌المللی را برای منطقه غرب خاورمیانه با طوفان الاقصی از بین بردند و باطل کردند.

ایشان گفتند: طوفان الاقصی درست در وقت خود اتفاق افتاد و رژیم صهیونیستی را در مسیری قرار داد که جز اضمحلال و نابودی او نیست.

رهبر انقلاب در بخش دیگری تاکید کردند: اما حادثه مهم دوم یعنی شهادت جانگداز رئیس جمهور مغتنم و عزیز و پرکار و همراهان ایشان که این همراهان هم هرکدام به نوبه خود ارزشمند بودند، آنهایی که بنده از نزدیک میشناختم، مرحوم آقای آل هاشم امام جمعه فعال مردمی و شایسته شهر تبریز، نماینده رهبری در استان مهم آذربایجان شرقی با مردم با جوانان با دانشجویان با هنرمندان و ورزشکاران و قاطبه مردم ارتباطات قلبی و دلی و کاری برقرار میکرد؛ حقیقتا شخصیت ارزنده ای بود.

ایشان تصریح کردند: مرحوم آقای امیر عبدالهیان وزیر فعال، پرکار و با ابتکار، مذاکره کننده قوی_ بنده صورت مذاکراتی را که ایشان میکرد در مواردی مشاهده میکردم_ یک مذاکره کننده قوی و باهوش و پایبند به مبانی و اصول؛ اینهایی که بنده از نزدیک می‌شناختیم.

رهبر معظم انقلاب عنوان کرند: دیگران هم چه استاندار آذربایجان، چه برادر مامور حفاظت رئیس جمهور و چه آن سه نفر عزیزی که مامور پرواز بودند، همه اینها آنطوذی که افراد آشنای به آنها می‌گویند افراد شایسته، برجسته و مومنی بودند.: آقای رئیسی و همراهان در راه خدمت به مردم و پیشرفت کشور کشته شدند؛ آنها زنده هستند. آقای آل‌هاشم امام جمعۀ فعال، مردمی و شایستۀ تبریز و نمایندۀ ولی‌فقیه در استان مهم آذربایجان شرقی شخصیت ارزنده‌ای بود. آقای امیرعبداللهیان یک مذاکره‌کنندۀ قوی و باهوش و پایبند به اصول بود. استاندار آذربایجان و محافظ رئیس‌جمهور و ۳ نفر مامور پرواز افراد شایسته‌ای بودند.

رهبر انقلاب تاکید کردند: من دیدم اشخاص مختلف از خدمات آقای رئیسی تقدیر می کنند، دلم برای رییسی سوخت، در زمان حیات او، اینها یک کلمه حاضر نبودند بگویند، اینها این خدمات را می دیدند و عکس آن را می گفتند‌.حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: آقای رئیسی مرزبندی با دشمنان انقلاب صراحت داشت و دوپهلو صحبت نمی‌کرد. همه اینها برای روسای جمهور آینده ما و سیاستمداران ما یک سرمشق است.

ایشان اضافه کردند: درباره رئیس جمهور عزیز ما، همه اعتراف کردند که مرد کار و خدمت و صفا و صداقت بود.

رهبر معظم انقلاب با اشاره به شهادت رییس جمهور تصریح کردند: ملت ایران در مقابل این حادثۀ تلخ حماسه آفرید و در بدرقۀ عزیزان حماسه‌آفرینی کرد.

ایشان گفتند: این اجتماع میلیونی در تهران، مشهد، تبریز، قم، زنجان، مراغه، نجف‌آباد، بیرجند و ری نشانۀ این است که مردم از این مصیبت‌ها شکست نمی‌خورند بلکه انگیزه‌شان بیشتر می‌شود.
 

مرتبط با جغرافیای تهران با کلید # #جویا #رسانه #خبر #ایران #مردم #سیاست
ما را دنبال کنید:
+