اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1403/3/11    کد خبر: 15727569   در دسته بندی سیاسی نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 8  دقیقه

امام جمعه کوهپایه:

مسئولین اصفهان نسبت به اتمام مزار شهدای کوهپایه اهتمام به خرج دهند

 مسئولین اصفهان نسبت به اتمام مزار شهدای کوهپایه اهتمام به خرج دهند

  امام جمعه کوهپایه گفت: مسئولین استان اصفهان نسبت به اتمام و ساماندهی مزار مطهر شهدای کوهپایه اهتمام به خرج دهند.

به گزارش گروه سیاسی صدای جویا از اصفهان، حجت الاسلام علی اکبری جمیاری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان کوهپایه با تاکید و سفارش بر رعایت تقوای الهی اظهار کرد: در خلقت آسمان و زمین و شب و روز درس‌های عبرتی نهفته است که تنها برای اهل درک، فکر، ایمان و تهجد قابل درک است .

وی با اشاره به نامه و پیام اخیر رهبر معظم به دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا که حامی مردم و ملت مظلوم فلسطین هستند، افزود: آن چیزی که بخش مهمی از نامه رهبر انقلاب خطاب به دانشجویان آمریکایی را برجسته کرد این بود که شما اکنون در طرف درست تاریخ که در حال ورق خوردن است ایستاده‌اید و در زیر فشارِ بی‌رحمانه‌ی دولت آمریکا که آشکارا از رژیم غاصب و بی‌رحم صهیونیست دفاع می‌کند مبارزه‌ای شرافتمندانه را آغاز کرده‌اید.

خطیب نماز جمعه‌های کوهپایه تصریح کرد: رهبر عزیزمان با نامه به دانشجویان دانشگاه‌های آمریکا نشان دادکه تفکر رهبرمان طرفداری از حق و مبارزه‌ی با ظلم و حمایت از همه‌ی مجاهدین در هر جای دنیاست و مشخص است که تاریخ در حال ورق خوردن با نابودی آمریکا شروع می‌شود.

وی با بیان اینکه فضای مجازی مسموم، بسیاری از افرادی را که سواد رسانه ای ندارد را دچار فلج مغزی کرده است، تصریح کرد: به عنوان نمونه تا جایی که رئیس جمهور شهید ما را که هم مجتهد بود و هم دکترای حقوق خصوصی بی سواد معرفی نمودند.

حجت الاسلام جمیاری با بیان اینکه شهید جمهور حجت الاسلام رئیسی عزیز با شهادتش وحدت و انسجام سیاسی احزاب و جریانات کشور و حضور در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را بیشتر نمود و یک ملاک برای انتخابات را رقم زد. یکی از وظائف دولت چهاردهم بالا بردن سطح ارتقا اخلاق سیاسی در جامعه است البته مردم فریب افراد قبلی باسابقه ضعیت را نخورند چراکه باید اصلح‌ترین فرد به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود.

وی ادامه داد: نمایندگان جدید الورد مجلس دوازدهم همانطور که مقام معظم رهبری در پیام خود به آن اشاره کردند مجلس را جدی‌تر بگیرند و با وحدت و بدون تنش این حق الناس را مراعات نموده و البته باید نظارت بر مجلس بیشتر شود.
 
امام جمعه شهرستان کوهپایه اضافه کرد: صدور حکم دادستان کل دیوان کیفری و بین‌المللی مبنی بر بازداشت نخست وزیر خون آشام و وزیر جنگ رژیم جعلی اسرائیل یک حرکت درست است که متاسفانه با وتوی آمریکا روبرو شده است و نشان بر حمایت بایدن رئیس جمهور آمریکا از ظالم و ستم کار است و البته ۱۲۹ کشور جهان باید تلاش کنند تا این دو حیوان را زنجیر کنند.

وی با اشاره به در حمله هوایی ارتش اسرائیل به منطقه رفح در جنوب غزه که موجب شد چادرهای آوارگان فلسطینی آتش گرفت و باعث سوختگی و کشته شدن ساکنان شد و 45 نفر در این حمله جان باختند. گفت: مقامات بهداشتی در غزه گفته اند بیش از نیمی از کشته شدگان حمله اسرائیل به اردوگاه آوارگان در رفح، از زنان و کودکان و سالمندان بودند و این اتفاق نشان دهنده اوج شیطان صفتی رژیم کودک کش اسرائیل بود.

حجت الاسلام جمیاری به فرا رسیدن 14 خرداد سالگرد رحلت معمار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) اشاره کرد و افزود: امام خمینی (ره) شخصیتی بودند که نه تنها تاریخ و دنیا را متحول کردند بلکه پس از رحلت ایشان نائبش آمد و همان راه ایشان استکبارستیزی و سکانداری انقلاب را به درستی هدایت کرد تا این پرچم را به دست صاحبش اصلی آن امام زمان (عج) برساند.

وی با اشاره به فرا رسیدن سالگرد واقعه 15 خرداد اظهار کرد: قیام پانزده خرداد به دنبال بازداشت امام‌خمینی در سال ۱۳۴۲، به صورت خودجوش و مردمی در قم، تهران، ورامین، مشهد، شیراز و برخی از شهرهای دیگر شکل گرفت. زمینه‌های این قیام را اقدامات ضد دینی رژیم پهلوی در گذشته فراهم کرده بود. امام‌خمینی (ره) که پانزده خرداد را «یوم‌الله» خواند، قیام مردم را مایه رشد آنان، نقطه عطف تاریخ و خمیرمایه نهضت اسلامی می‌دانست. ایشان با نفی ملی‌بودن قیام پانزده خرداد، آن را قیامی قرآنی و اسلامی نامید که شهادت‌طلبی مردم آن را پدیدآورد.

امام جمعه کوهپایه با اشاره به فرا رسیدن هفته محیط زیست از 16 تا 22 خرداد ماه، گفت: ضمن تبریک این روز مهم بهمه‌ی ی حافظان محیط زیست، وظیفه‌ی ما حمایت از محیط زیست است و البته امروز زنده کردن قسمتی از خانه و محیط بیابان‌ها و جلوگیری اآلودگی‌ها زنده کردن همانسان‌هاها است.

وی در پایان گفت:  از طرف مردم کوهپایه به مسئولین عزیز نسبت به اتمام و ساماندهی مزار مطهر شهدا سرعت به خرج داده و رفع موانع را در دستور کار قراردهید و دومین نکته که مهم است باتوجه به روز محیط زیست نسبت به رسیدگی به فضای سبز و درختان و آبیاری آن اقدای شايسته بفرمایید چون فضای سبز و حفظ درختان خدمی شايسته ای به محیط زیست است.


مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #کوهپایه #شهدا #دشمن #اسرائیل #غزه #مسلمانان #جویا
ما را دنبال کنید:
+