اشتراک گذاری

نوشته شده در تاریخ: 1402/9/6    کد خبر: 15727255   در دسته بندی استانها نوشته شده توسط نورالله جویا
زمان تقریبی مطالعه: 3  دقیقه

رئیس دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبرداد؛

اصفهان میزبان بیش از 2 هزار متخصص تغذیه از سراسر کشور

اصفهان میزبان بیش از 2 هزار متخصص تغذیه از سراسر کشور

  رئیس دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیش از 2 هزار نفر از جامعه متخصص تغذیه و دانشجویان این رشته در نخستین کنگره انجمن علمی تغذیه ایران در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان حضور خواهند یافت.

به گزارش پایگاه خبری صدای جویا از اصفهان،  سید محمد حسین روحانی در ارتباط با این کنگره اظهارداشت: ارائه آخرین دستاوردهای رشته تغذیه و علوم غذایی و تبادل افکار و نظرات متخصصین این رشته و همچنین بیان چالش های پیش رو و تعیین راهکارها از جمله اهداف این کنگره است.
وی با بیان اینکه تغذیه جزو رسته های بین رشته است و به همین دلیل در این کنگره به غیر از متخصصان حوزه تغذیه از متخصصان رشته های مختلف پزشکی نیز دعوت شده و در این کنگره حضور دارند, افزود: کنگره با مشارکت دانشکده تغذیه دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و انجمن علمی تغذیه ایران برگزار میشود.
روحانی به محورهای برگزاری کنگره سه روزه تغذیه اشاره کرد و افزود: تغذیه بالینی، تغذیه جامعه، تغذیه ورزشی،  صنایع غذایی، مکمل‌‌های دارویی و غذایی و رژیم درمانی و خدمات آزمایشگاهی از جمله شش محور اصلی کنگره است .  
وی با بیان اینکه براساس 42 محور فرعی کارگاه های علمی آموزشی وهمچنین پنل های در نظر گرفته شده است که در سه روز برگزاری کنگره برپا میشود، افزود: ایجاد بستری برای هم افزایی علمی بین متخصصین رشته تغذیه و رشته های دیگر پزشکی از مهمترین هدف کنگره است که منجر به ارتقاء سلامت شود.
رئیس دانشکده تغذیه و علوم غذایی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مهمترین چالش پیش روی را عدم بیمه بودن خدمات درمانی متخصصان تغذیه ای دانست و گفت: در راستای کاهش هزینه  ها و گسترش خدمات تغذیه ای به جامعه مردمی  بدنبال بیمه کردن ویزیت متخصصین تغذیه هستیم.  
وی  افزود: 300 دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند که طی سالهای اخیر با اجباری شدن طرح دانشجویان تغذیه نشان از نیاز سیستم بهداشت و درمان به متخصصان این رشته است.


مرتبط با جغرافیای اصفهان با کلید # #تغذیه #اصفهان #ایران #مردم #جویا
ما را دنبال کنید:
+